КНИЖКОВІ ЗНАКИ, ДАРЧІ ТА МАРГІНАЛЬНІ НАПИСИ НА ВИДАННЯХ З ФОНДОЗБІРНІ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ З ТЕМИ “ЮДАЇКА”: АКТУАЛЬНІСТЬ МУЗЕЙНОЇ ПРЕЗЕНТАЦІЇ
Анотація
Мета статті полягає у тому, щоб із використанням конкретних прикладів екслібрисів, дарчих та маргінальних написів на антикварних та букіністичних книгах з фонду бібліотеки Національного музею історії України продемонструвати актуальність та доступність нових форм музейної презентації книг – важливих матеріальних символів історії та культури. Іншою метою дослідження є обґрунтування ідеї залучення книги до музейної комунікації не лише як тексту для читання, зразка книговидавничої діяльності, історії палітурної справи або майстерності оформлення, а й джерела, яке дає можливість відшукати зв’язки з конкретною персоналією, її філософією, суспільною та духовною місією. Третьою метою статті є актуалізація потреби розвитку дослідницьких (наукових) компетенцій бібліотекаря як фахівця, його самоосвіти та участі у неформальній освіті впродовж усього життя. Адже за суттю бібліотечної діяльності науково-дослідницька, а тим більше науково-експозиційна та науково-фондова діяльність, не є посадовими обов’язками бібліотекаря.
Ключові слова: бібліографічний покажчик, екслібрис, історія єврейської громади, книжковий знак, Національний музей історії України, музейна бібліотека, історія єврейської громади, юдаїка.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори вміщених статей та матеріалів висловлюють власну думку, що не обов’язково збігається з поглядами членів редколегії і несуть відповідальність за достовірність наведених фактів.
Усі права застережено.
Передрук та/або переклад (повний чи частковий) можливий лише за згоди
Національного музею історії України та авторів.