МАТЕРІАЛИ ДО ІСТОРІЇ ПОБУТУВАННЯ ГРАВЮР ІТАЛІЙСЬКОГО ХУДОЖНИКА ДЖОВАННІ РОККА З КОЛЕКЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Анотація
У колекції графіки Національного музею історії України, яка налічує понад 8 тисяч одиниць, приблизно половина аркушів позначена особистим знаком П. П. Потоцького, відомого історика та колекціонера. Під час дослідження гравюр XVIII–ХІХ ст. автор статті на трьох гравюрах Джованні Рокка (1788–1858) за оригіналами Франческо Фонтанезі (1751–1795) виявила невідомий знак власника “A. Reggio”. Подальший пошук дав змогу з’ясувати, що власник знаку був пов’язаний з театральним мистецтвом. Це – Олександр Миколайович Беклемішев-Реджіо (1820/21(?)–1908), художник-аматор, аквареліст, декоратор, з ім’ям якого була пов’язана гучна справа 1860-х рр. про фабрикацію фальшивих серій державного банку на півдні Російської імперії. У статті представлені спогади про О. М. Беклемішева його сучасників – визначних діячів культури і мистецтв М. В. Нестерова, І. Ю. Рєпіна, О. В. Амфітеатрова, М. М. Боголюбова. Автор статті сподівається, що згодом в музейних колекціях вдасться виявити інші твори з колекції О. М. Беклемішева-Реджіо.
Ключові слова: A. Reggio, Беклемішев-Реджіо О. М., Джованні Рокка, Франческо Фонтанезі, театральні декорації, Національний музей історії України.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори вміщених статей та матеріалів висловлюють власну думку, що не обов’язково збігається з поглядами членів редколегії і несуть відповідальність за достовірність наведених фактів.
Усі права застережено.
Передрук та/або переклад (повний чи частковий) можливий лише за згоди
Національного музею історії України та авторів.