ЖИТТЯ І ДІЯЛЬНІСТЬ ЕТНОГРАФА А. І. ОНИЩУКА І ЙОГО ВНЕСОК У ФОРМУВАННЯ ЕТНОГРАФІЧНОГО ЗІБРАННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Анотація
У статті досліджується етнографічна колекція з фондів Національного музею історії України, у 1920-х – 1930- х рр. зібрана співробітником Всеукраїнського історичного музею імені Тараса Шевченка (нині – Національного музею історії України) Антіном Івановичем Онищуком, на тлі його життя і діяльності як етнографа-науковця. З часу передачі до музейних фондів колекція А. Онищука не експонувалася у повному обсязі. У статті розглядаються шляхи надходження збірки до музею, походження А. Онищука та його родини, діяльність Антіна Івановича як етнографа і вчителя, його участь у Першій світовій війні та українських визвольних змаганнях, стосунки з Д. Щербаківським, репресії радянської влади проти науковця та сучасний стан вивчення його етнографічної колекції у НМІУ.
Ключові слова: Національний музей історії України, етнографія, предмети побуту, А. І. Онищук, села Зелениця та Старосілля.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори вміщених статей та матеріалів висловлюють власну думку, що не обов’язково збігається з поглядами членів редколегії і несуть відповідальність за достовірність наведених фактів.
Усі права застережено.
Передрук та/або переклад (повний чи частковий) можливий лише за згоди
Національного музею історії України та авторів.