КИЇВСЬКИЙ МУЗЕЙ СТАРОЖИТНОСТЕЙ І МИСТЕЦТВ ТА ЙОГО НАСТУПНИКИ У ПЕРШІЙ ЧВЕРТІ ХХ СТОЛІТТЯ. ОГЛЯД ДОКУМЕНТІВ ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Анотація
Метою публікації є розширення джерельної бази вивчення історії попередників Національного музею історії України у першій чверті ХХ ст. із залученням документів Державного архіву Київської області, мало відомих дослідникам. Серед останніх – анкети співробітників музею 1920-х рр., що дають змогу не лише розглянути кадровий склад установи, але й додати елементи персоніфікації у загальне викладення матеріалу. Ці та інші документи (рапорти, офіційні повідомлення, звіти, листування, тарифікаційні відомості тощо) дають можливість унаочнити і проаналізувати напрями й умови функціонування музею, його матеріальний стан, шляхи формування музейних колекцій, роль М. Біляшівського та Д. Щербаківського у збереженні історичних пам’яток. Окрема увага приділена питанням евакуації та реевакуації музейних цінностей та вилученню церковних реліквій у 20-х рр. ХХ ст.
Ключові слова: Київський музей старожитностей і мистецтв; Київський міський художньо-промисловий і науковий музей; І-й Державний музей; М. Біляшівський; Д. Щербаківський; евакуація; реевакуація; вилучення музейних та церковних цінностей.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори вміщених статей та матеріалів висловлюють власну думку, що не обов’язково збігається з поглядами членів редколегії і несуть відповідальність за достовірність наведених фактів.
Усі права застережено.
Передрук та/або переклад (повний чи частковий) можливий лише за згоди
Національного музею історії України та авторів.