З ІСТОРІЇ ЗІБРАНЬ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ: ПЕРЕМІЩЕННЯ НА ЗАХІД ТА РЕСТИТУЦІЯ ЗБІРОК У 1943–1948 рр.
Анотація
Зібрання колишнього Крайового музею до- і ранньої історії у Києві, утвореного у 1942 р., головним чином, на основі археологічних збірок Центрального історичного музею ім. Т. Г. Шевченка (нині – Національний музей історії України) та Інституту археології АН УРСР (нині – НАН України), за розпорядженням німецької цивільної адміністрації були вивезені силами Оперативного штабу райхсляйтера Розенберґа у вересні-жовтні 1943 р. до Кракова, а звідти до німецького м. Гьохштедт у Баварії. В ході повоєнної реституції зібрання повернулися з Німеччини до музею. На підставі опублікованих переліків вивезених у Німеччину колекцій, експонатів і допоміжних матеріалів та реституційних актів був проаналізований кількісний та якісний склад збірок НМІУ до вивезення, на час вивезення та після реституції.
Ключові слова: Національний музей історії України, Центральний історичний музей, реституція, Гьохштедт, культурні цінності, Оперативний штаб райхсляйтера Розенберґа
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори вміщених статей та матеріалів висловлюють власну думку, що не обов’язково збігається з поглядами членів редколегії і несуть відповідальність за достовірність наведених фактів.
Усі права застережено.
Передрук та/або переклад (повний чи частковий) можливий лише за згоди
Національного музею історії України та авторів.