ФРАГМЕНТИ РИМСЬКИХ КОЛЬЧУГ І–ІІ СТ. В ЗІБРАННІ НМІУ (НОВІ НАДХОДЖЕННЯ)

Автор(и)

  • Марина Хомчик Національний музей історії України
  • Юрій Бут Національний музей історії України

Анотація

В повідомлені розглядаються фрагменти римських кольчуг І–ІІ ст., які походять з території АР Крим (Україна). В античних державах Північного Причорномор’я кольчуги використовувались з І ст. до н. е. по IV ст. н. е. Вони мали вигляд сорочки без рукавів з наплічниками які кріпилися за допомогою застібки-фіксатора у вигляді залізних чи бронзових гачків та заклепок. Знахідки фрагментів кольчуг в античних пам’ятках на території сучасної України рідкісні. Відомо, що при розкопках святилища античного часу у перевалу Гурзуфське Сідло АР Крим у 1981–1993 рр. знайдено (892 фр. і 380 ланок залізної кольчуги Lorica Hamata та два фрагменти зі вставками з бронзових ланок). Знахідки з розкопок святилища зберігаються в Ялтинському історико-літературному музеї. Отже, НМІУ одержав рідкісні і дуже цікаві експонати античного часу.

Ключові слова: кольчуга Lorica Hamata, кольчужний обладунок, військовий захисний панцир, застібка-фіксатор, Пантікапей

Біографії авторів

Марина Хомчик, Національний музей історії України

старший науковий співробітник сектору “Археологія доби раннього заліза” науково-дослідного відділу збереження фондів, Національний музей історії України (Київ, Україна)

Юрій Бут, Національний музей історії України

завідувач сектору реставрації металу відділу наукової реставрації пам’яток, Національний музей історії України (Київ, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-09-15

Як цитувати

Хомчик, М., & Бут, Ю. (2017). ФРАГМЕНТИ РИМСЬКИХ КОЛЬЧУГ І–ІІ СТ. В ЗІБРАННІ НМІУ (НОВІ НАДХОДЖЕННЯ). Науковий вісник Національного музею історії України, (2), 24-28. вилучено із https://visnyk.nmiu.org/index.php/nv/article/view/121

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають