ДО ІСТОРІЇ ПЕЧАТКИ “4-ГО ТЕХНІЧНОГО КУРЕНЯ СІРОЖУПАННИКІВ” ДІЄВОЇ АРМІЇ УНР, КІНЕЦЬ 1918–1919 РОКІВ (ІЗ ФОНДІВ НМІУ)
Анотація
У статті подано опис печатки “4-го технічного куреня Сірожупанників” і на основі аналізу документальних джерел висвітлено роль цього куреня в системі Дієвої армії УНР. Стаття охоплює період із 14 листопада 1918 р. до 6 грудня 1919 р., коли Українську Державу змінила Директорія УНР, Армія УНР перейшла до партизанських методів боротьби, що розпочалися Першим Зимовим походом. У працях про українські збройні сили та окремі роди військ, що боролися за утвердження відновленої УНР, побіжно згадуються технічні курені, зокрема й 4-й технічний курінь Сірожупанників. Але його формування та бойовий шлях ще не були предметом окремого дослідження. Історія сірожупанників, або сірих, пов’язана з подіями Першої світової війни та Української революції 1917–1921 рр. Збройні сили УНР формувалися у боях із більшовицькою, білою, польською арміями. Технічні курені в сухопутних військах Дієвої армії УНР були нечисленні. В січні 1919 р. почалося формування інженерних військ: створення кількох інженерних і телеграфних сотень. Протягом бойових дій 1919 р. технічний курінь Сірожупанників функціонував у тяжких умовах у складі різних дивізій.
Ключові слова: УНР, Дієва армія УНР, сфрагістика, печатка 4-го технічного куреня Сірожупанників, Національний музей історії України
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори вміщених статей та матеріалів висловлюють власну думку, що не обов’язково збігається з поглядами членів редколегії і несуть відповідальність за достовірність наведених фактів.
Усі права застережено.
Передрук та/або переклад (повний чи частковий) можливий лише за згоди
Національного музею історії України та авторів.