ОРИГІНАЛ “РЕНОВАЦІЙНОГО ПРИВІЛЕЮ ВІЛЬНОГО МІСТА КАНЕВА РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ 1792 Р.” ІЗ ФОНДІВ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Анотація
Досліджено оригінал “Реноваційного привілею…” із фондів Національного музею історії України. Виявлено та проаналізовано відмінності між опублікованою копією “Реноваційного привілею…” та оригіналом документа. Висвітлено використання опублікованого документа в науковій літературі та виявлено обмеженість введення у науковий обіг оригіналу документа. Здійснено аналіз змісту тексту документа, що є компіляцією 18-ти юридичних та статистичних документів (сеймових постанов, королівських актів, витягів із люстрацій) XVI–XVIII ст., що стосувалися м. Канева. Оперуючи викладеними в документі фактами, автор висуває гіпотезу про отримання Каневом магдебурзького права в 1564 р. Ідентифіковано велику вислу печатку в бляшаній кустоді як Велику Корону Станіслава Августа Понятовського та відбиток печатки на арк. 1 як печатку підтвердження (“stempel szacunku”).
Ключові слова: Канів, магдебурзьке право, Станіслав Август Понятовський, реноваційний привілей, герб Канева, Велика Коронна печатка, люстрація.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори вміщених статей та матеріалів висловлюють власну думку, що не обов’язково збігається з поглядами членів редколегії і несуть відповідальність за достовірність наведених фактів.
Усі права застережено.
Передрук та/або переклад (повний чи частковий) можливий лише за згоди
Національного музею історії України та авторів.